جملات هلن کلر,هلن کلر,هلن کلر کیست علمی

آشنایی با زندگینامه هلن کلر

جملات هلن کلر,هلن کلر,هلن کلر کیست,

 از گذشته تا کنون افراد بسیاری پا به این جهان گذاشته اند که با وجود مشکلات فراوان و سختشان، جزوی از تاریخ شده اند و آینده گان از آن ها به عنوان الگو یاد می کنند. هلن آدامز کلر (Helen Adams Keller)، در 27 ژوئن سال 1880 در شهر تاسکامبیا ایالت آلامبیا آمریکا متولد شده است. او نویسنده و فعال سوسیالیست نابینا و ناشنوایی بود که آثار ارزشمند بسیاری از خود به جای گذاشت. کتاب های هلن کلر در زمینه نابینایی، ناشنوایی، مسائل اجتماعی و حقوق زنان بود.

زندگی نامه هلن کلر

جملات هلن کلر,هلن کلر,هلن کلر کیست,

در 27 ژوئن 1880، فرزند دختری در خانواده کلر متولد شد. پدر این خانواده، آرتور کلر، افسر بازنشسته و سر دبیر یک هفته نامه محلی بود و در کنار آن به کاشت پنبه نیز می پرداخت. مادر خانواده، کیت کلر، دارای تحصیلات عالیه از شهر ممفیس بود. این خانواده از نظر مالی جزو طبقه متوسط جامعه به شمار می رفتند.

هلن از همان ابتدا نشانه هایی از هوش بالا و زیادی از خود نشان می داد و در فامیل و اطرافیان به خاطر این ویژگی اش معروف بود. به طوری که از 6 ماهگی زبان گشود و در یک سالگی به طور کامل راه می رفت. هلن در 19 ماهگی با یک بیماری عفونی دست و پنجه نرم می کرد و دچار تب بالایی می شد. هنگامی که تنها چند روز از این بیماری می گذشت نظر مادر هلن نسبت به رفتار غیر عادی فرزندش جلب شد؛ برای مثال هلن نسبت به دستی که جلوی صورتش تکان می خورد واکنشی نشان نمی داد و آن را دنبال نمی کرد. یا نسبت به صدا های اطرافش نیز هیچ گونه عکس العملی نداشت. بنابراین مشخص شد که هلن به طور کامل قدرت بینایی و شنوایی خود را از دست داده. این که چگونه این اتفاق دردناک برای او افتاده، تا به امروز نا مشخص می باشد.

پس این که هلن بزرگ تر شد، تنها با استفاده از 60 نشانه، با دیگران ارتباط برقرار می کرد و تقریبا تنها پدر مادر او بودند که معنی این نشانه ها را متوجه می شدند. با گذشت زمان بیشتر، هلن پرخاشگر شده بود دائما جیغ می کشید زیرا نسبت به انتقال آنچه که واقعا نیاز داشت عاجز بود.

خانواده کلر که به دنبال راهی برای تربیت فرزند خود بودند، به تعداد زیادی موسسه و افراد فعال در زمینه تربیت کودکان نابینا و ناشنوا مراجعه می کردند که دست آخر با معلم 20 ساله نابینایی به نام آن سالیوان آشنا می شوند که مسئولیت تربیت هلن را بر عهده می گیرد.

سالیوان با استفاده از هجی کردن کلمات بر روی کف دست هلن سعی می کرد او را آرام آرام با نام اشیاء آشنا نماید. سرانجام در سن 7 سالگی با گرفتن دست او زیر آب و هجی کردم کلمه آب بر روی کف دستش، اولین کلمه را به او آموخت. پس از آن هلن سر شوق آمد و تمام کلمات را با همین روش شروع به آموختن کرد. بعد ها هلن حتی توانایی این را داشت که با لمس لب و گلوی افراد، سخنان فرد صحبت کننده را دریابد.

هلن کلر در طول عمرش فعالیت های بسیاری نمود و از جمله این فعالیت ها می توان به تحصیلات عالیه، دفاع از حقوق معلولان، فعالیت های سیاسی و اجتماعی، بازیگری و نویسندگی اشاره کرد.

اولین کتاب هلن، زندگی نامه و نوشته ای بر اساس زندگی خودش بود که «زندگی من» نام دارد. جملات هلن کلر الگوی راه افراد ناشنوا و نابینا است و به آن ها هدف زندگی می دهد. او در مجموع 12 کتاب به چاپ رسانده که در جهان شهرت بسیاری دارند. هلن آدام کلر، در یکم ژوئن 1968، در 88 سالگی به دیار باقی شتافت و به تمام عالم ثابت کرد که محدودیت عضو، محدودیت برای پیشرفت نمی باشد.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *