انبه,گلدان,میوه علمی

کاشت هسته انبه در گلدان چگونه امکان پذیر است؟

کاشت هسته انبه در گلدان نیازمند مراقبت های زیادی می باشد. انبه یکی از خوش طعم ترین میوه هایی است که طرفداران زیادی دارد. این میوه که جزو میوه هایی با طبع گرم به شمار می رود، فواید زیادی دارد. این میوه که هم بسیار خوش طعم است و طرفداران زیادی دارد، که اگر فردی بخواهد به طور مداوم از آن استفاده کند، باید هزینه نسبتا زیادی را بابت خریدن انبه پرداخت کند.

خب اگر شخصی به این میوه علاقه داشته باشد و توان مالی تهیه انبه به طور مداوم هم نداشته باشد، باید چه کند؟ قطعا می تواند با کاشت هسته انبه در گلدان به تولید آن بپردازد و علاوه بر مصرف شخصی، حتی کسب و کار و راه در آمدی از طریق کاشت آن، به دست آورد. کاشتن هسته انبه در گلدان ها، خیلی سخت نیست و تنها با رعایت کردن چند نکته ساده، می توان انبه را در خانه تولید کرد.

روش کاشت هسته انبه

انبه,گلدان,میوه,

رای کاشتن انبه در گلدان، قبل از هر چیزی شما به وسایل اولیه ای نیاز دارید تا بتوانید انبه را بدون این که مشکلی برای آن به وجود آید بکارید و سپس برداشت کنید. نکته مهم در خصوص کاشت انبه، این است که حتما افرادی که قصد کاشتن ان در گلدان دارند، باید به خوبی از میوه مراقبت کنند، زیرا انبه همان طور که بیان کردیم جزو میوه هایی است که طبع گرمی دارند و در کل انبه هم در هوای گرم تولید می شود.

وسایل مورد نیاز برای کاشت هسته انبه در گلدان عبارت اند از؛

پوست انبه خشک شده، دانه یا هسته داخلی میوه، ماژیک، دستمال کاغذی، گلدان، چاقو، ظرف پلاستیکی

بعد از تهیه کردن وسایل مورد نیازی که در بالا بیان کردیم، باید برای کاشت آن اقدام کنید که برای کاشتن مراحلی وجود دارد که این مراحل شامل موارد زیر می باشند:

مرحله اول

در مرحله اول شما باید یک انبه ای که بسیار رسیده است را تهیه کنید و هسته آن را کاملا از میوه درونی تمیز کنید تا هیچ اثری از میوه بر روی آن نماند. زمانی که هسته انبه را به خوبی تمیز کردید آن را به مدت یک الی دو روز در آفتاب قرار دهید تا هسته کاملا بر اثر نور آفتاب خشک شود.

مرحله دوم

مرحله دوم برای کاشت هسته انبه در گلدان، جدا سازی پوسته هسته، از دانه اصلی آن می باشد. پس از خشک شدن هسته، آن را باز کنید و دانه را که حتما باید شاداب باشد خارج کنید. پوسته روی دانه را از روی آن جدا کنید تا مشکلی در کاشت به وجود نیاید.

مرحله سوم

پس از انجام مراحل بالا، باید دانه را در دستمالی که نم دارد، بپیچید. البته برای جوابگویی بهتر، می توان دانه را از قبل داخل آب گرم به مدت یک روز قرار دهید و سپس آن را در لایه دستمال خیس‌ بگذارید.

مرحله چهارم

هسته انبه,انبه,گلدان,

بعد از این دانه را درون دستمال مرطوب قرار دادید، آن را در یک پلاستیک و یک ظرف پلاستیکی، در یک جای گرم و تاریک بگذارید. به مرور می توانید شاهد جوانه زدن دانه باشید که بعد از چند سانت رشد کردن می توان آن را به گلدان انتقال داد.

مرحله پنجم

در این مرحله، زمانی که قصد انتقال دانه را داشتید، توجه کنید که حتما از خاک مرغوب و گلدانی مناسب استفاده کنید تا دانه بتواند به خوبی رشد کند. در واقع یکی از مهم ترین روش کاشت هسته انبه، توجه داشتن به انتخاب گلدان مناسب و خاک آن است.

دانه را باید در خاک مرطوب بگذارید و روی آن را هم حدودا ۲ سانتی متر مجددا خاک بریزید و کمی بفشارید. گلدان را حتما درمعرض نور خورشید قرار دهید و طبق یک برنامه مناسب آن را آبیاری کنید. پس از چند هفته می توان شاهد رشد دانه بود.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *