پزشکی,درآمد پیرایزشکی,رشته پیرایزشکی علمی

آشنایی با پردرآمدترین رشته های پیراپزشکی

رشته های پزشکی با توجه به این که طرفداران زیادی دارند، اما سخت هستند، تنها افراد کمی می توانند در رشته هایی مثل، جراحی و… رتبه خوبی را کسب کنند. حال در این مقاله ما قصد داریم شاخه ای از رشته های پزشکی را برای شما معرفی کنیم که برای ‌وارد شدن به آن ها به رتبه کمتری نیاز است و هم آینده شغلی نسبتا خوبی دارند. رشته های پیراپزشکی، همین شاخه از رشته تجربی می باشند که شاید راجب آن ها شنیده باشید.

پزشکی,درآمد پیرایزشکی,رشته پیرایزشکی,

از آنجایی که نرخ جوانان در ایران، در حال افزایش است، خیلی از‌ نوجوانان‌ در انتخاب رشته خود دچار مشکل شده و نمی توانند که آینده خود را در چه رشته ای ادامه دهند که آینده شغلی داشته باشد. رشته های پزشکی هم که همیشه در اولویت قرار دارند و تقریبا از ۱۰۰% نوجوانانی که قصد انتخاب رشته دارند، حدود ۸۰% از آن ها، به رشته تجربی و پزشکی فکر می کنند.

پیراپزشکی در اصل چیست؟

پیراپزشکی، به مجموعه رشته هایی از رشته اصلی تجربی گفته می شود که به نوعی کادر درمانی را تکمیل می کنند. به عنوان مثال، هوش بری نمونه ای از این رشته های پیراپزشکی می باشد که کادر افرادی که در اتاق عمل حضور دارند را تکمیل می کند‌.

بقیه رشته ها و شغل هایی هم که جزو پیراپزشکی شناخته می شوند، به همین‌ گونه می باشد که همان طور بیان کردیم، تقریبا درصد قبولی در آن ها نسبت به رشته های دیگر پزشکی، کمی راحت تر می باشد.

در کل رشته های پیراپزشکی، علاوه بر جهت تکمیل کردن‌ کادر پزشکان و درمانی، در زیر نظر پزشکان اصلی فعالیت دارند که هوش بری که در بالا اشاره کردیم، نمونه ای بارز از آن ها می باشد.

آشنایی با جدول در آمد رشته های پیراپزشکی

پزشکی,درآمد پیرایزشکی,رشته پیرایزشکی,

رشته هایی زیادی وجود دارند که به عنوان پیراپزشکی شناخته می شوند. به عنوان مثال رشته هایی همانند؛ هوش بری، مامایی، رادیولوژی، پرستاری، فیزیوتراپی، بهداشت فردی، علوم تغذیه، علوم آزمایشگاهی، پرتو درمانی، شنوایی سنجی، گفتار درمانی، بینایی سنجی، مدد کاری، کاردرمانی، اتاق عمل، ساختن پروتزهای دندانی و… نمونه ای بارز می باشند.

حال در ادامه برخی از این رشته ها را به اختصار توضیح می دهیم که بیشتر با آن ها آشنا شوید. برخی از رشته های پیراپزشکی عبارت اند از؛

هوش بری

در ادامه مطالبی که در بالا بیان کردیم، اشاره کوتاهی به هوش بری شد. در واقع هوش بری به تخصصی ‌گفته می شود که کار بیهوش کردن افراد در اتاق عمل را بر عهده دارند. برای وارد شدن به این رشته، به رد کردن درس های زیادی نیازمند است، زیرا هوش بری در همین‌ حال که یکی از پر درآمد ترین رشته ها در پیراپزشکی می باشد، جزو مهم ترین ها هم است. زیرا کوچکترین خطا در بیهوش کردن، عواقب جدی را به وجود خواهد آورد.

پرستاری

بدون شک‌ همه ما با پرستاری آشنایی داریم. پرستاری هم جزو شغل هایی در رشته های پیراپزشکی محسوب می شود که در آمد بالایی دارد و برای وارد شدن به آن، به رتبه های تک رقمی یا معدل عالی نیاز نیست. پرستاری جزو شغل هایی محبوب می شود که خدمات زیادی را هم به افراد ارائه می دهد.

مامایی

مامایی همان دکتر زنان و زایمان می باشند که درخصوص تولد فرزندان و انواع مشکلات زنان، فعالیت می کند‌. رشته مامایی یه طبع نسبت به بقیه رشته های پیراپزشکی ساده تر است و درصد برای قبولی آن هم کمتر می باشد.

لازم به ذکر است که بیان کنیم در کل تمام رشته های پیراپزشکی، جزو شغل های پر در آمد محسوب می شوند که اگر نگاهی به جدول در آمد رشته های پیراپزشکی بیاندازیم می توان مشاهده کرد رشته مامایی هم در آن لیست و جزو پر درآمدترین ها قرار دارد.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *