CDA,mp3,سی دی علمی

آشنایی با روش های تبدیل CDA به MP3

برای تبدیل CDA به MP3 می بایست به چندین نکته توجه داشته باشید. فایل های CD از جمله فایل هایی به شمار می روند که بر روی رایانه ها با وجود خود سی دی ها قابل پخش می باشند، اما زمانی که فایل های CD  را به فایل های  MP3 تبدیل نمایید، به راحتی می توانید با استفاده از هر پلتفرمی فایل های صوتی را پخش کنید. تبدیل CDA به MP3 بسیار ساده  می باشد و به راحتی می توان این کار را به انجام رساند. روش های مختلفی برای تبدیل فایل های سی دی به MP3  وجود دارد که در ادامه آن ها را بیان خواهیم کرد.

Window media player

CDA,mp3,سی دی,

با استفاده از ویندوز مدیا پلیر می توانید سی دی هایی را که دارای فایل هایی برای پخش هستند به MP3 تبدیل نمایید. در این روش شما باید CD را بر روی درایو رایانه خود قرار دهید. ممکن است سیستم عامل شما مک باشد که در این صورت باید درایو C که دارای  USB است را بر روی رایانه خود وصل کنید.

دومین کاری که در تبدیل CDA  به  MP3 انجام می دهند این است که استارت را باز می کنند و بر روی آیکون ویندوز کلیک می نمایند. در این جا با گزینه ای به اسم ویندوز مدیا پلیر رو به رو خواهید شد. بعد از اینکه این صفحه نمایان شد باید CD مورد نظر را انتخاب نمایید  و بر روی آن کلیک کنید.  گاهی اوقات ممکن است اطلاعاتی که بر روی سی دی وجود دارد توسط ویندوز مدیا پلیر خوانده نشود که در این شرایط باید بر روی Untitled کلیک نمایید.

 

در مراحل بعدی که باید بر روی گزینه RIP SETTING  کلیک نمایید برگه ای بالای پنجره به نمایش گذاشته می شود  که دارای چندین منو است. در این قسمت More option را انتخاب نمایید که مکان ذخیره شدن فایل ها را به شما نشان می دهد. ممکن است هنگام تبدیل CDA  به MP3 قصد داشته باشید محل ذخیره فایل ها را تغییر دهید که در این شرایط باید روی گزینه Change کلیک نمایید و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این جا زمانی که بر روی apply کلیک کنید تغییرات اعمال خواهند شد.

در مرحله نهایی باید بر روی گزینه Rip cd کلیک نمایید  که به صورت خودکار فایل های شما را به MP3 تبدیل خواهد کرد. این کار برای هر آهنگ معمولا یک دقیقه زمان نیاز دارد و بعد از انجام آن می توانید سی دی را خارج کنید.

ITune

CDA,mp3,سی دی,

روش دیگری که می توان با استفاده از آن فایل های سی دی را به MP3 تبدیل کرد ITunes می باشد. در این روش باید مانند روش قبل سی دی های خود را بر روی رایانه قرار دهید  و برنامه ITunes را باز نمایید. در این قسمت می توانید گزینه MP3 conversion را فعال کنید. این گزینه فایل های سی دی شما را به  تبدیل خواهد کرد. برای این کار رمزگذاری هایی وجود دارد که باید آن را فعال نمایید که این مورد هم مراحل خاص خود را دارا است.

هنگامی که رمزگذاری ها را برای تبدیل CDA به MP3 فعال می کنید، باید بعد از آن آهنگ های سی دی را انتخاب نمایید و بر روی گزینه فایل که در قسمت چپ بالای پنجره قرار دارد، کلیک نمایید. بعد از آن با پوشه ای به اسم convert رو به رو خواهید شد که با فشردن آن می توانید گزینه create mp3 version را بیابید و با انتخاب این گزینه فایل خود را تبدیل نمایید.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *