مرتب بودن میز کار,میز کار مرتب کسب و کار

نکات طلایی برای داشتن میز کار مرتب

میز کار مرتب، یکی از عواملی است که در پیشبرد کار ها و حتی آرامش ذهن و روان انسان اهمیت زیادی دارد. گاهی اوقات، بیش تر مشکلات فرد در محیط کار مانند بی نظمی، بی مسئولیتی و …، ناشی از مرتب نبودن میز کار وی می باشند.

شاید در ابتدا، موضوعی بسیار ساده به نظر برسد و یا حتی مورد توجه شما قرار نگیرد، اما اگر خوب به آن فکر کنید و سعی کنید همیشه به مرتب بودن میز کار تان اهمیت دهید، سرعت به اتمام رسیدن کار های تان و حتی رضایت خود تان، شما را شگفت زده می کند.

با توجه به اهمیت این مسئله در زندگی شخصی و شغلی همه افراد، قصد داریم برخی از راه کار های ساده برای داشتن یک میز کار مرتب را به شما معرفی کنیم:

وسایل اضافه را از خود دور کنید.

گاهی اوقات، کارمندان، میز خود را با برخی وسایلی که در کار شان کاربردی ندارند شلوغ می کنند و در نهایت با شلوغی میز کار خود مواجه می شوند. برای جلوگیری از این مشکل، بهتر است در ابتدا لیستی از وسایل مورد نیاز شغل خود و یا برخی از وسایل شخصی که برای تان ضروری هستند تهیه کنید.

برای وسایل شخصی، می توانید محلی برای قرار دادن یک قاب عکس از عزیزان تان، کیف پول، لیوان و … مشخص کنید. برای ابزار کار هم با توجه به نیاز تان مکان مشخصی برای جایگذاری ماشین حساب، دفاتر و مانند این ها در نظر بگیرید.

مرتب بودن میز کار,میز کار مرتب,مرتب بودن میز کار,

از فضا های اطراف استفاده کنید!

در بیش تر مواقع، قرار دادن بسیاری از وسایل بر روی میز کار مانند کت و پالتو، چتر، کیف و … عملی غیر حرفه ایست که علاوه بر آزار دادن خود شما، باعث تصور اشتباه دیگران از شما نیز می شود.

برای حل این گونه مسائل، به جای بر هم زدن میز کار مرتب تان، می توانید از رخت آویز و وسایلی مانند آن بهره ببرید.

همچنین در بعضی از شرکت ها، اتاق هایی مخصوص برای جلوگیری از به وجود آمدن این مشکلات وجود دارند.

از جمع کردن سیم وسایل الکترونیکی غافل نشوید.

امروزه، زندگی کردن بدون وسایل الکترونیکی و اینترنت، غیر ممکن است و همه انسان ها با هر شغل و سنی و در موارد مختلف؛ به استفاده از اینترنت و به دنبال آن، یک کامپیوتر، لپ تاپ و یا تلفن همراه نیاز دارند.

پخش بودن سیم رایانه شما، علاوه بر ایجاد آشفتگی، باعث آسیب دیدن سیم و در نتیجه خراب شدن وسیله تان نیز می شود. یکی از بهترین کار ها در این زمینه، جمع کردن همه سیم ها و بستن آن ها با یک بست کمربندی و یا حتی یک کش می باشد تا بتوانید به بی نظمی پایان دهید.

میز کار مرتب,مرتب بودن میز کار,میز کار مرتب,

در پایان ساعت کاری، میز خود را مرتب کنید.

تمیز کردن هر روزه میز بعد از انجام تمام وظایف، می تواند کمک بسیار بزرگی برای جلوگیری از بی نظمی باشد. اگر شرایط مرتب کردن هر روزه میز خود را ندارید، حتما در پایان هفته آن را از زباله ها و حتی وسایل اضافه پاک کنید.

عمل کردن به این شیوه، علاوه بر گم نشدن وسایل تان، احساس خوبی نیز به شما القا می کند؛ چرا که شما صبح روز بعد با یک میز مرتب مواجه می شوید و دیگر استرس مواجه شدن با آشفتگی را ندارید.

کار ها را در زمان مناسب انجام دهید!

بعضی مواقع، کارمندان به دلایل مختلف، از انجام کار خود دوری می کنند و در دقایق آخر تحویل کار به رئیس شان، به فکر انجام آن می افتند.

این شیوه، علاوه بر افزایش استرس و اضطراب، باعث از دست دادن برخی نکات مهم که تاثیر مهمی در آن وظیفه دارند هم می شود.

بهترین راه حل، این است که کار های تان را در همان زمان اولیه انجام دهید تا زمان کافی برای رسیدگی به سایر مسئولیت های دیگر خود هم داشته باشید و میز کار تان را هم مرتب نگه دارید.

برای خود یادداشت بگذارید!

اگر شما هم برخی از مسائل و وظایف خود مانند زمان تحویل پروژه و … را فراموش می کنید و برای به یاد آوردن آن مجبور به چک کردن فایل و برگه های زیادی هستید، بهتر است از برگه های یادداشت کوچک استفاده کنید.

مرتب بودن میز کار,میز کار مرتب,مرتب بودن میز کار,

پس از نوشتن متن خود بر روی برگه، آن را در مکانی که به آن دید دارید قرار دهید تا دیگر آن را فراموش نکنید.

داشتن میز کار مرتب، کار سختی نیست و به زحمت زیادی هم نیاز ندارد. تنها اگر به میز و مرتب بودن آن مانند مرتب بودن خانه تان اهمیت بدهید، می توانید از لذت برخوردار بودن یک میز مفید برخوردار شوید!

یکی دیگر از عواملی که در محیط کار بسیار کمک کننده است، قرار دادن یک گلدان کوچک و گل مورد علاقه تان می باشد. گل ها، علاوه بر دور کردن استرس، شما را مجبور به نگهداری از خود با مرتب کردن میز نیز می شوند. بنا بر این، برای پیشرفت در شغل خود و موارد دیگر، میز خود را همیشه مرتب کنید.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *